Maté býva označované ako "zelené zlato indiánov" nielen pre svoju lahodnú a osviežujúcu chuť. Je doslova životabudičom.

Vysoký obsah kofeínu v priaznivej kombinácii s inými látkami zaisťuje pozvoľný a rovnomerný povzbudzujúci účinok, vďaka ktorému domorodí obyvatelia vydržia dlhodobé fyzické vypätie v teplotách okolo 40° C aj bez prísunu potravy. Juhoamerické ženy pijú maté po stáročia v čase tehotenstva s dôverou v jeho posilňujúci účinok. V USA a Európe sa však pre vysoký obsah kofeínu tehotným ženám a malým deťom neodporúča. Obsah kofeínu v maté je 6,5 %, čo je asi o 1,5 % viac ako v káve alebo v čaji. Okrem kofeínu obsahuje viac ako 20 aminokyselín, vitamíny B1, B2, C, minerálne látky ako magnézium, mangán, vápnik, železo, fosfor. Maté je veľkým zdrojom živín. Obsahuje okrem vitamínov a minerálov aj cholin, inozitol a antioxidanty.

Juhoamerickí Indiáni poznali maté odpradávna, Európania sa s ním prvýkrát stretli až vďaka Krištofovi Kolumbovi. Zistil, že tento nápoj bol podávaný veľmi často na privítanie návštevníkov. A tí boli chuťou aj účinkami zeleného zlata Indiánov nadšení. Priviezli ho do Európy, kde sa čaj mate stal rýchlo obľúbeným nápojom.

Pozornosť mu začali venovať až jezuiti v roku 1578, ktorí sa v Južnej Amerike usadili a začali cezmínu pestovať na plantážach, kým domorodí Indiáni si dovtedy vystačili s divoko rastúcimi stromami. Juhoamerickí Indiáni považovali maté za posvätnú rastlinu. Verili, že im dodáva zázračnú silu, preto mali vo zvyku pomaly a dlho prežúvať zelené listy stromu alebo večer ho popíjali pri ohni, aby tak nabrali silu na ďalší deň.