Káva je vášeň
Podľa legendy sa začalo praženie kávy úplnou náhodou, keď začal horieť les pri Abesínii a krásne voňal, čo vyvolalo zvedavosť obyvateľov blízkej dediny. Zistili, že pôvodcom tejto skvelej vône sú plody kávovníka. Nech už je skutočnosť akákoľvek, vieme, že prvý záznam o pražení kávy je zo 14. storočia z Arábie. Odtiaľ sa dostala káva do Európy a jej lahodnú chuť a vôňu si vychutnávame dodnes.

Objavte chute tých najkvalitnejších káv, ktoré vám ponúkame v sieti kaviarní Café Dias. Vychutnajte si svet najlákavejších vôní, objavte spolu s našimi kávami vzrušujúce zážitky uprostred príjemnej atmosféry a vaša návšteva v Café Dias sa premení na dobrodružnú cestu. Pre umocnenie zážitku sme pre vás dali namiešať nevšednú kávu s názvom Dias.

Káva Dias je zosobnením životného prístupu robiť veci naplno. Stopercentná zmes tých najlepších prvotriednych arabík, ktoré výslednej káve dodávajú charakteristickú chuť a vôňu. Vyznačuje sa plnou, bohato zamatovou chuťou s jemne vyváženou kyslosťou a lahodne korenistou arómou.

Chcete viac chutí? Máme ich pre Vás niekoľko.

Uvedené kávy si v našich kaviarniach môžete zakúpiť v 125 g alebo 250 g baleniach. Súčasne si ich môžete kúpiťaj na www.pantarhei.sk v sekcii Káva.

Káva Dominikánska republika - 100 % arabika
Dominikánska káva je považovaná za jednu z najlepších stredoamerických káv. Je to káva s príjemnou sladkosťou a plnou chuťou.
Káva Bolívia - 100 % arabika
Káva z Bolívie je pestovaná čisto naturálne, bez použitia priemyselných hnojív a pesticídov. Je charakteristická plnou a bohatou chuťou, len s minimálnou kyslosťou. Jej chuť je dlhá a plná vyvážených tónov orieškov s výraznou arómou.
Káva India - 100 % arabika
Indická káva má plné telo s krátkou chuťou. Je korenistá a ľahká s príjemnou arómou, čo z nej robí mimoriadne osviežujúci nápoj.

»viac

Káva Dias - bezkofeínová
Dias je 100 % zmes arabík, ktoré sú pred pražením zbavené až 95 % kofeínu, aby si chuť kávy mohli vychutnať aj ľudia, ktorí sú na kofeín alergickí alebo zo zdravotných dôvodov nútení odopierať si tento lahodný napoj.
Káva Dias - 100 % arabika
Dias je 100 % zmesou tých najlepších prvotriednych arabík, ktoré sa navzájom dopĺňajú a výslednej káve dodávajú charakteristickú chuť a vôňu. Káva Dias sa vyznačuje svojou plnou a bohato zamatovou chuťou s jemnou vyváženou kyslosťou a lahodne korenistou arómou. Kvôli svojej plnej chuti sa dobre pije čierna ale aj s mliekom.

»viac

Káva Brazília - 100 % arabika
Brazílska káva sa vyznačuje jemnou hladkou chuťou, miernou kyslosťou a príjemnou arómou.

»viac

Káva Kolumbia - 100 % arabika
Kávu z Kolumbie je možné opísať ako zamatovú vďaka svojej výbornej vyváženej čokoládovej chuti a plnej aróme.

»viac

Káva Kostarika - 100 % arabika
Kostarická káva je jedna z najlepších na svete. Je preslávená svojou čistou jemnou chuťou, vynikajúcou arómou a s čokoládovou až korenistou chuťou.

»viac

Káva Mexiko - 100 % arabika
Mexická káva je obľúbená pre svoju plnú a bohatú chuť s príjemnou kyslosťou. Má ľahké telo a príjemnú chuť. Aróma je ľahká a mierne citrusová.

»viac

Káva Etiópia - 100 % arabika
Etiópska káva je v kávovom svete jedna z najospevovanejších káv. Splní všetko, čo si od dobrej kávy sľubujete. Je komplexná a sladká, mierne korenistá až vínová, s čokoládovými tónmi a kvetinovou arómou.

»viac

Káva Indonézia - 100 % arabika
Indonézska káva je považovaná za kávu s najvyššou chuťovou plnosťou na svete. Má unikátnu komplexnú chuť s ťažkým telom, s miernou až žiadnou kyslosťou.

»viac

Káva Peru Bio - 100 % arabika
Peruánska káva má ťažké a plné telo s chuťou čokolády. Je málo kyslá, s krásnou prenikavou arómou a príjemnou horkosťou.

»viac

Káva Guatemala - 100 % arabika
Guatemalská káva má osobitú ale príjemnú ovocnú chuť a sladkú vôňu. Má čisté a ľahké telo s dlho doznievajúcou chuťou.

»viac

Káva Havaj-Kauai Peaberry - 100 % arabika
Káva z ostrova Kauai sa v posledných rokoch nepretržite objavuje v top 10 najlepších káv sveta. Táto káva je charakteristická svojou plnou chuťou čokolády a višní s príznačnými tónmi orchideí a citrusových kvetov.
Káva Jamajka Blue Mountain - 100 % arabika
Jamajská káva sa môže pochváliť prívlastkom najlepšia na svete. Vyslúžila si to vďaka svojej plnej a ušľachtilej chuti s harmonickou ovocnou arómou.
Káva Kopi Luwak - cibetková - 100 % arabika
Cibetková káva má netradičnú a výrazne aromatickú chuť, ktorú je možné opísať ako čokoládovo-karamelovú, korenistú, avšak jemnú a nehorkú.